Coraz większa ilość przedsiębiorców bierze pod uwagę wynajem biura w Łodzi. Wspomniane stwierdzenie dotyczy w głównej mierze osób, które do tej pory posiadały siedziby firmy w innych, dużym miastach kraju, takich jak miedzy innymi Warszawa. Dlaczego zatem nagle rozważają przeniesienie marki do Łodzi? Wbrew pozorom opisane powyżej działanie jest w pełni zasadne. W praktyce wynika ono po prostu z faktu, iz stawki w Łodzi są zdecydowanie niższe, niż te obowiązujące w stolicy. Naturalnie tyczy się to również lokali do wynajęcia. Niemniej jednak nie jest to jedyny argument przemawiający na korzyść Łodzi. Jak się bowiem okazuje, w praktyce łódzki rynek nieruchomości posiada o wiele większą ilość zalet. Jakich konkretnie?

Położenie

Łódź to miasto położone w samym sercu Polski. W związku z powyższym oplata je się licznych dróg szybkiego ruchu oraz autostrad, dzięki czemu dojazd do Łodzi nie zajmuje wiele czasu, zaś sama podróż przebiega w sposób komfortowy. Niemniej jednak do miasta można również przylecieć. Zaledwie 6 km od centrum Łodzi znajduje się bowiem Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, z którego odbywają się regularne loty do Aten, Dublina, East Midlands, Londynu Stansted czy też Monachium.

Potencjał mieszkańców

Chcesz poszerzyć działalność przedsiębiorstwa i otworzyć jego filie? W takim razie Łódź może okazać się wręcz idealnym wyborem. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednie biuro do wynajęcia, a następnie zaczniesz zatrudniać jego mieszkańców. Obawiasz się, że osoby spoza obszaru Twojego miasta nie sprostają postawionym im zadaniom? Nic bardziej mylnego. Otóż Łódź jest silnym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym, zamieszkiwanym przez duża ilość absolwentów wykształconych w wielu, różnorodnych dziedzinach. Co więcej, koszty zatrudnienia specjalistów z duża wiedza będą zdecydowanie niższe, niż miałoby to miejsce na rynku warszawskim.

Konkurencyjne ceny wynajmu

Na koniec coś, o czym już wspominaliśmy czyli niski koszt biura do wynajęcia. To bez wątpienia bardzo duży atut miasta, niemniej jednak spora ilość przedsiębiorców spoza Łodzi ma obawy przed wyborem opisywanego rozwiązania. Jak się bowiem okazuje, niektórzy z nich są zdania, iż tanie biuro nie może odznaczać się dobrą jakością. Ile w tym prawdy? Takie założenie jest dalekie od stanu faktycznego. Biura w Łodzi cechuje bowiem bardzo wysoki standard wykończenia. Co więcej, spora ilość firm wynajmujących przestrzenie biurowe posiada w swojej ofercie pomieszczenia umeblowane, z pełną infrastrukturą.