W obecnych czasach całkiem spora ilość osób pracuje w sposób zdalny. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to po prostu, że swoje usługi świadczą przez internet. Powyższe stwierdzenie tyczy się zarówno osób działających na własny rachunek, jak i dużych firm. Czy zatem – biorąc pod uwagę powyższe czynniki – aby na pewno opłaca się korzystać z oferty, jaka są lokale użytkowe do wynajęcia? A jeśli tak, to dlaczego wynajem biura jest lepszy niż praca np. z własnego domu?

Biuro czy… własny dom?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic bardziej komfortowego niż praca w domu. Ile w tym prawdy? W rzeczywistości niewiele. Zdanie to z cala pewnością potwierdzi każda osoba, która kiedykolwiek podjęła próbę pracy zdalnej wykonywanej z domu. Dlaczego? Ponieważ własne mieszkanie – stanowiące swego rodzaju strefę komfortu – sprawia, iż czujemy się rozluźnieni i zrelaksowani. Oczywiście nie sprzyja to ani skupieniu się na zadaniu, ani nawet podjęciu prób związanych z nieprzerwana praca. Innym, nie mniej ważnym argumentem przemawiającym na rzecz wykonywania obowiązków zawodowych w biurze, jest oddzielenie przestrzeni prywatnej, od pracy. W końcu nie na darmo mówi się, że największym błędem jest właśnie… zabieranie pracy do domu.

Co z pracownikami…

Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż firmy zatrudniające co najmniej dwie osoby są w stanie obsłużyć o wiele większa ilość projektów, niż przedsiębiorstwa jednoosobowe? Właśnie z tego względu warto poważnie rozważyć zatrudnienie choćby jednej osoby. Oczywiście w przypadku pracy w większym zespole, lokale użytkowe do wynajęcia staja się swego rodzaju koniecznością. W innym bowiem przypadku nie będziesz miał kontroli ani nad ilością zleconych pracownikom zadań, ani tym bardziej nad jakością wykonywanej przez nich pracy.

…i klientami?

Oczywiście należy również mieć na uwadze fakt, iż cześć klientów może wprost zapytać nas o możliwość spotkania w siedzibie firmy. W takiej sytuacji po prostu nie wypada zaprosić klienta do… własnego domu. Dlaczego? Ponieważ jest to nieprofesjonalne zachowanie, które może nas kosztować nawet utratę danego zlecenia.