Siedziba firmy stanowi swego rodzaju wyznacznik jakości marki. W końcu któż z nas chciałby odwiedzić biuro przedsiębiorstwa, które mieści się w – mówiąc delikatnie – nie do końca wystawnej dzielnicy? Właśnie z tego względu warto zastanowić się nad zmianą miejsca siedziby marki. Niemniej jednak nie jest to jedyny powód dla którego warto rozważyć wspomniana opcje.

Podwyżki

Z roku na rok odnotowujemy podwyżki obejmujące produkty różnego rodzaju. Niestety, tego rodzaju sytuacje są w pełni normalne i my – jako konsumenci – mamy na nie dość ograniczony wpływ. Niemniej jednak zdarza się, że wynajmując dany lokal stanowiący siedzibę firmy, właściciel wspomnianego lokalu stosunkowo często podnosi kwotę wynajmu. Czy warto godzić się na tego rodzaju praktyki? Z cala pewnością nie. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy poważnie rozważyć zmianę biura i zarazem pamiętać, by – przy podpisywaniu kolejnej umowy – zastrzec sobie prawo do ograniczonej ilości podwyżek w ciągu określonego uprzednio przedziału czasowego.

Niska jakość biura

Postrzępiona wykładzina, wytarte panele, nieszczelne okna czy też zapowietrzone, stare grzejniki to swego rodzaju zmory każdego przedsiębiorcy wynajmującego lokal biurowy. Czy możemy wymagać ich wymiany? Nie, jeśli stan lokalu był dokładnie taki sam w chwili, gdy po raz pierwszy oglądaliśmy pomieszczenie, które aktualnie wynajmujemy. Niemniej jednak w momencie, gdy działające uprzednio grzejniki wymagają naprawy to doprowadzenie ich do stanu używalności jak najbardziej leży po stronie właściciela lokalu. Jeśli ustawicznie odmawia on dokonania wspomnianych napraw, wówczas warto rozważyć zmianę biura.

Położenie

Wynajem biura umiejscowionego na obrzeżach miasta jest z reguły tańszy, niż wynajęcie pomieszczenia o podobnym standardzie w atrakcyjnej lokalizacji, a więc na przykład w samym centrum miasta. Z tego względu lokale umiejscowione na wspomnianych obrzeżach mogą stanowić dobre rozwiązania w przypadku przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku i nie stać ich na wynajęcie biura w centrum. Niemniej jednak w momencie, w którym odnotujemy coraz większe zyski z prowadzonej działalności, warto poważnie rozważyć wynajęcie biura w atrakcyjnym miejscu, które dodatkowo zachęci klientów do skorzystania z usług firmy.