Wybór odpowiedniego miejsca dla naszej firmy, to jeden z kluczowych wytycznych naszego sukcesu. Często przedsiębiorcy o tym zapominają, kierując się jedynie zmniejszaniem kosztów prowadzenia działalności. To duży błąd. Nie od dziś wiadomo, że jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Zatem, jak wybrać doskonałe miejsce?

Odpowiedni dobór lokalizacji to pierwsze wyzwanie jakie na nas czeka. Łódź to sam środek Polski, do której jest dobry dojazd z każdej strony, nawet z najdalszych zakątków kraju, dzięki sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Jest również tańsza od stolicy oraz jest w niej mniejsza konkurencyjność. Dlatego jako przykład posłużymy się właśnie nią.

Zaczynamy od wpisania „biura do wynajęcia Łódź”, jeśli potrzebujemy tego rodzaju pomieszczenia. Może okazać się, że lepszym rozwiązaniem od biura jest lokal, wtedy wpisujemy „Lokale do wynajęcia Łódź” czy „Lokale użytkowe Łódź”. Miejsce określamy poprzez charakter naszej działalności. Wyskoczyło nam wiele propozycji, co dalej?

Teraz potrzebujemy się skupić na praktycznej części – konkretnej lokalizacji. Zadajmy sobie kilka pytań, po pierwsze czy nasza działalność ma być w centrum, czy może być na obrzeżach? Osobiście polecam łatwo widoczne, dostępne miejsce z każdej części miasta. Najlepiej znajdujące się przy charakterystycznych punktach, jak np. dworce, galerie czy uczelnie. Pozorna oszczędność kilku złotówek, gdy wybierzemy lokalizacje na uboczu, może odbić się w przyszłości dużymi stratami.

Załóżmy, że przefiltrowaliśmy ogłoszenia, znamy lokalizacje naszego biura do wynajęcia. Teraz popatrzy na praktyczna stronę. Czy oferowane lokale użytkowe oraz biura do wynajęcia umożliwiają zaparkowanie samochodu przez klienta w pobliżu? Czy biura są wyposażone? Czy możliwa jest dowolna aranżacja przestrzeni? Czy jest wygospodarowany aneks kuchenny dla pracowników? Czy stan techniczny budynku, nie wpływa negatywnie na estetykę i prestiż?

Gdy odpowiemy sobie na te pytania, zdecydowanie łatwiej nam będzie wybrać idealne miejsce dla naszej firmy.