Dawniej Łódź była miastem, którego specjalność stanowił przemysł lekki. Czasy te jednak dawno minęły i dziś – choć nadal znajdują się tutaj firmy specjalizujące się w tego rodzaju wyrobach – opisywane miasto ma swego rodzaju nowy charakter. Jaki konkretnie? Każdy, kto choć raz odwiedzi to niezwykle miasto niemalże natychmiast zauważy, iż krajobraz Łodzi w sporej części stanowią centra biznesowe. W istocie; to właśnie w Łodzi jak przysłowiowe grzyby po deszczu wyrastają zupełnie nowe inwestycje, które – jak zapewniają ich właściciele – przynoszą co najmniej zadowalające efekty biznesowe. Poznaj powody, dla których warto rozważyć wynajem biura w Łodzi.

Dlaczego właśnie Łódź?

Jeśli sądzisz, że wyłącznie Warszawa może pochwalić się dużym potencjałem to jesteś w sporym błędzie. Jak się bowiem okazuje, lokalizacja Łodzi jest równie atrakcyjna. Miasto – jak powszechnie wiadomo – położone jest w w centralnej Polsce, natomiast od wspomnianej Warszawy dzieli je jedynie 125 km. Warto dodać, że Łódź znajduje się na skrzyżowaniu autostrady A1 i A2. Poza tym w mieście znajduje się port lotniczy, który obsługuje loty do miast takich, jak Dortmund, Dublin, Edynburg, Liverpool, Londyn, Mediolan, Nottingham oraz Sztokholm.

Co sądzą inwestorzy?

A co o samym mieście sądzą inwestorzy, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności w Łodzi? Osoby poproszone o wyrażenie własnego zdania na opisywany temat zgodnie przyznają, że na co dzień widzą zmiany, jakie zaszły w mieście w ostatnim czasie. Mowa tu przede wszystkim o rozwinięciu infrastruktury. Jednak nie jest to jedyna zaleta Łodzi. Ponadto inwestorzy słusznie zauważają, że nie brakuje tu wykształconych specjalistów, chętnych na podjecie pracy w wielu różnorodnych branżach. Naturalnie spore znaczenie mają również koszty wynajmu oraz utrzymania biura, które – jak się okazuje – w Łodzi są zdecydowanie niższe niż w innych miastach kraju. Naturalnie mówimy tu o porównywalnym standardzie powierzchni.